EFT neden şaşırtıcı bir şekilde fiziksel sorunlardan iyi bir kurtuluş sağlar?

EFT - duygulardan özgürleşme tekniği

Zihin-vücut bağlantısının varlığına yönelik ortaya çıkan tutumlar ışığında bunu anlamak kolaydır. EFT bu bağlantıya ilişkin çarpıcı kanıtlar sağlar. Vücudun enerji sistemine vurmanın bir sonucu olarak hem zihin hem de vücutta meydana gelen değişiklikleri seyretmekten başka ne kanıt istenebilir ki?

Ancak kanıt bundan daha derindedir. EFT’nin duygusal sorunlar için uygulanması genellikle fiziksel sorunların kesilmesini sağlar. Nefes sorunları yok olur. Baş ağrıları ortadan kaybolur. Eklem ağrıları azalır. Çoklu doku sertleşmesi semptomları düzelir. Bu fenomene yıllardır şahitlik ediyorum. EFT tarafından sağlanan fiziksel düzelmelerin listesi sonsuzdur. Bunun mantıklı sonuç çıkarması EFT’nin kişinin fiziksel semptomlarına duygusal olarak katkıda bulunanları belirlemesidir. Duygusal olarak katkıda bulunanlar yoldan çekildiğinde semptom azalır.

Fiziksel hastalıkların tek nedeninin kisinin duygularının veya zihni süreçlerinin olduğuna inanalar da vardır. Bu düşünceyi ne şekilde kanıtlayacağımı veya çürüteceğimi bilmiyorum, ama duyguların en azından kisinin fiziksel sağlığına önemli derecede katkıda bulunduğuna dair belirgin gerçekler sunabilirim. Ve EFT buna ilişkin iyileşmede etkili bir araçtır.

Bununla ilgili son bir not. Temel Reçeteyi belirli bir duyguyu sıfırlamadan doğrudan baş ağrısı gibi bir fiziksel semptoma uyguladığınızda “duygusal sahnelerin” arkasında neler olduğunu merak edebilirsiniz. Farklı bir şekilde ifade etmek gerekirse, fiziksel semptoma bazı duygusal sorunlar neden olduysa, belirli bir duygu belirlenmediğinde fiziksel semptom iyileşme yaşamaktadır?

Pek emin değilim. Bu teknikler hakkında öğrenecek çok şey var ve eminim ki gelecek bize bir çok cephede heyecan verici keşifler getirecektir. Şimdilik, bilinçaltının fiziksel semptomun nedenine katkıda bulunan duygusal sorunları ortaya çıkarttığına inanıyorum. Temel Reçetenin uygulanması otomatik olarak bu duyguyu belirlemektedir. (Gary Craig)