MURAT TALİ

DIGITAL CAMERA

971 yılında İstanbul’da doğdum. Doğduğum günden beri AŞK’ın ve sözcüklerin peşinde koşturmakta ve hayatın anlamını kendime anlatmaya çalışmaktayım. Okul yıllarında kopartılan sayfalara kazınan şiirler ve denemeler ile kendimi en iyi, yazarak ifade edebildiğimi ve anlatabildiğimi fark ettim. Bu farkındalık yeni ülkeler keşfedercesine bir arayışa ve yolculuğa çıkardı beni. Daha çok kelime daha derin ifadeler ve daha uzun yolculuklar ile kabına sığamayan bir derviş misali düşüverdim yollara.

En çok İnsAN’ı anlamayı ve anlatmayı sevdim, insAN olmanın o gizemli yolculuğunda yol alırken. Yola çıkınca karşıma çıkan seçeneklerin hepsini tek tek denedim ve yaşadım. Reiki, NLP, Yaşam Koçluğu, diğer enerji çalışmaları ve workshopları, kişisel gelişim seminerleri, iletişim becerileri, farkındalık seminerleri derken içimdeki insan denen bu varlığı anlatmanın onunla BİR iken daha çabuk anlam bulduğunu anladım. Bu yüzden “okunacak en büyük kitap insandır” sözünü çok severim.

Öğretiler, bilgiler, tecrübeler ve yaşanmışlıklar ile edinilen kazanımları insanlara anlatmanın en güzel yolu yazarak paylaşmaktan geçiyordu ve ben de öyle yaptım. Sanal dünyadan çıkıp çok sayıda dost edindim ve yaşam yolculuğunda yol arkadaşlığı yaparak onlara eşlik ettim.

Her gün ve her an yeniden doğmayı seçtim bir önceki gecenin murat tali’si olmadım hiçbir zaman. Şu anda, yüreklerine dokunabildiğim insanlar için, Reiki uygulayıcılığı (tüm seviyeler), EFT uygulayıcılığı ve İnsan Okumaları konularında danışmanlık yapıyorum.

Murat TALİ 

Aldığı eğitimleri sadece kişisel gelişimi tamamlayıcı olarak görmekte bu yüzden asıl hizmet verdiği dalda uzmanlığını ortaya koymakta

Murat TALİ
Reiki Master

Reiki Master Soyağacı

Mikao Usui, Chujiro Hayashi, Hawaya Takata,
Iris Ishikuro,  Arthur Robertson,  Judith Tripp Chasin, (burada 2 kola bölünüyor)
Yamuna Wynn, Christopher Everett, JoAnne Smith –
Derek Cooker, John Shango, JoAnne Smith,
Muhsin Dogrular ,
Cevza Kayatürk,
Mujgan İnan,
Murat Tali