KUNDALİNİ REİKİ

Temel olarak Kundalini, bazı şifa kanallarının ve çakraların açılması, böylece  Yeryüzü enerjisine ulaşabilmeniz anlamına gelir. Kuyruksokumu kemiği yakınında yer alan enerji merkezi olan Kök Çakra, Kundalini enerjisinin girdiği yerdir. Kundalini enerjisine “Kundalini Ateşi” de denir. Bu enerji kök çakradan girer bütün vücudun ana enerji kanallarını, çakralarını dolaşır ve taç çakrasından çıkar.

Kundalini enerji kanalı kök çakradan başlayarak başın tepesindeki taç çakraya kadar çıkar. Kundalinin açılması demek, zaman içinde  çakraların ve vücudun tam olarak temizlenmesi ve enerji kanallarının açılması demektir.

Yanlış Kundalini uyanışına uğrayan ya da Kundalini enerjisi ile problemleri olan kişiler Kundalini Reiki’si ile şifa bulabilirler.

Diğer sistemlerie uyumlanmış olsanız bile,  Kundalini Reiki eğitimiyle ilgilenen herkes Kundalini Reiki 1’den başlamalıdır.

Kundalini Reiki 1-2-3 uzaktan gönderilen derslerle öğrenilir. Uyumlama ister yakın mesafeden, “elleri koyarak”, ister uzaktan gönderilerek yapılsın kalitesi değişmez.

Kundalini 1: Birinci uyumlamada Reiki enerjisinin vücuda daha iyi girmesi için şifa kanalları açılır. Aynı zamanda, Kundalini 2’de meydana gelecek Kundalini uyanışına hazır olursunuz. Taç, Kalp ve el çakraları açılır/güçlenir. Size bütünüyle yakından şifa verme tekniği ve uzaktan şifa verme öğretilir. Kundalini Reiki 1 uyumlaması, Usui Reiki 1-2-3 uyumlamalarına eşdeğerdir. 

Kundalini 2: Reiki kanalları güçlenir. Ana enerji kanalının ılımlı ve kesin olarak açıldığı yerde Kundalini uyanışı, Kundalini Ateşi’ni yakarak, Solar Pleksüs çakrasına erişir, Kundalini Reiki 3’de tümüyle yükselecek olan  Kundalini’ye hazırlar. Ayrıca özel meditasyon tekniği öğretilir. Bu meditasyonu yaptığınızda Kundalini Ateşinin/ Enerjisinin alevinin gücünü kısa sürede artırırsınız. Bu sayede bütün çakra ve enerji sistemleri aydınlanır, temizlenir. Kundalini Reiki 1’den en az 2 gün sonra uyumlanabilirsiniz.

Kundalini 3 (Kundalini Reiki Master):  Önceki inisiyasyonlar güçlenir ve Boğaz, Solar Pleksüs, Hara ve Kök çakraları açılır. Kundalini Ateşi güçlenir, taç çakraya  kadar çıkar, Kundalini bütün vücutta yükselir. Reiki kanalı işlevi görmeleri için Kristalleri ve diğer nesneleri uyumlamanız öğretilir. Buna ayrıca dahil olan uyumlamalar:

1- Denge,
2- Elmas Reiki,
3- Kristalin Reiki,
4- DNA Reikisi,
5- Doğum travması,
6- Konum Reikisi,
7- Önceki Yaşam Reikisi.

Ayrıca Kundalini Reiki 1-2-3 uyumlamalarını yapmayı da öğrenirsiniz.   Kundalini Reiki 2’den en az 10 gün sonra uyumlanabilirsiniz.

Her uyumlama (inisiyasyon) yaklaşık 25 dakika sürer

Kundalini Reiki uyumlamaları sonrası çakraların görünümü..

Kundalini Reiki 1 Uyumlaması

utKundalini Reiki 1 inisiyasyonundan önce.

Kundalini Reiki 1 inisiyasyonundan sonra:

Kundalini Reiki 1 inisiyasyonundan sonra çakraların görünümü

Kundalini Reiki 1 inisiyasyonundan sonra

Taç çakra, Kalp çakrası, ellerdeki enerji kanalları, el çakraları ve Kök çakradan Taç çakraya giden ana enerji kanalı, Kundalini Reiki 2’deki Kundalini uyanışına hazırlık olarak açılıp temizlenir.


Kundalini Reiki 2 inisiyasyonundan sonra:

Kundalini Reiki 2 uyumlaması

Kundalini Reiki 2 inisiyasyonundan sonra

Kundalini Reiki 1 inisiyasyonu güçlenir. Üçüncü göz çakrası açılır, Kundalini uyanır. Taç çakradan dışarıya sürekli olarak Kundalini enerjisi çıkar.


Kundalini Reiki 3
 inisiyasyonundan sonra:

Kundalini Reiki 3  inisiyasyonu

Kundalini Reiki 3 inisiyasyonundan sonra

Daha önceki inisiyasyonlar güçlenir; bütün çakralar açılır ve güçlenir. Bütün kanallar genişler. Kundalini “Ateş”i Taç çakraya gelir ve buradan patlarcasına dışarıya çıkar.